Bezpečnostní tipy pro vánoční stromku pro kočky

AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPintestshare to moreaddthismore10

S jeho šumivými světly, visícími ozdobami a výškovými větvemi je vánoční strom pro většinu koček neodolatelný, ale uvědomte si, že váš slavnostní strom představuje mnoho nebezpečí pro zvědavé kočičí. Naštěstí existují jednoduché kroky, které můžete podniknout, abyste zajistili, že vaše kočka zůstane v bezpečí v této sváteční sezóně. Nejhlašnějším způsobem, jak chránit vaši kočku a vánoční strom, je umístit strom do místnosti, ke kterému vaše kočka nemá přístup. Pokud to není možné nebo praktické, zde je několik tipů na vánoční strom:

Zajistěte strom. Kočky milují stoupat, takže se ujistěte, že strom je bezpečný a nebude se na vaší kočce svrhnout. Strom by měl mít těžkou základnu, která zůstane pevně na místě, pokud se vaše kočka rozhodne měnit strom. Můžete použít stromovou sukni ke skrytí základny.

Vyvarujte se rozbitých ozdob. Rozbité skleněné ozdoby mohou způsobit zranění vaší kočky. Pokud musíte použít skleněné ozdoby, umístěte je výše na strom, kde je vaše kočka méně pravděpodobné, že dosáhne, a bezpečně je připojte ke stromu. Místo toho zkuste zdobení slavnostními luky nebo látkou, dřevem nebo plastovými ozdobami.

Přeskočte pozlátko. Stužky, pozlátko a struna lákají kočky a mohou způsobit nebezpečnou střevní obstrukci, pokud jsou spolknuty.

Sledujte vánoční dárky. Jednoduše zdobené dárky pod stromem jsou magnet pro zvědavé kočky. Vyvarujte se zdobení stuhami a luky, které může vaše kočka požití, a pod stromem nestavte dary jedlých dárků, kde je lze snadno vyčichat zvědavými koťátky a žvýkat.

Udržujte strom hydratovaný. Jehly borovice jsou toxické, a pokud jsou požívány, mohou ostré jehly propíchnout střeva. Správně napojený strom bude mít méně suchých borovicových jehel padající na zem a na cestu vaší kočky. Pravidelně zamete kolem stromu, abyste zachytili všechny borovice, které padají. I když je důležité zalévat vánoční strom, ujistěte se, že vaše kočka nepije vodu z vašeho stromu, protože borovice a jakékoli chemikálie použité ve vodě mohou být pro vaši kočku toxické.

Buďte opatrní s prázdninovými světly. Elektrické šňůry představují pro domácí mazlíčky vážné nebezpečí, které na ně žvýkají. Dohlížejte na svou kočku kolem svátků a odpojte světla, když nejste doma. Nalepte uvolněné elektrické dráty, takže je obtížnější je žvýkat.

S trochou dalšího plánování můžete vy a vaši přátelé kočičí mít slavnostní a bezpečné prázdninové období!

Dovolená