Správa bolesti pro kočky není volitelné

kočky jsou mistry při skrytí bolesti. Tato schopnost skrýt bolest sahá zpět k jejich divokému původu; Ve volné přírodě se nemocné zvíře stává kořistí. I když akutní bolest může být pro kočičí strážce relativně zřejmá, může být obtížnější určit, zda je vaše kočička v bolesti, pokud jde o chronickou bolest ze stavů, jako je artritida. Je smutné, že mnoho veterinárních lékařů stále přehlíží náznaky bolesti kočky, nebo není agresivní při léčbě.

Podávání bolesti pro domácí zvířata prošla v posledním desetiletí značné úpravy. V roce 2007 vydala americká asociace kočičích praktiků ve spojení s American Animal Hospital Association pokyny pro správu bolesti pro kočky i psy. Pokyny se zaměřují na očekávání a prevenci kromě léčby bolesti.

Globální rada bolesti přináší pokyny k rozpoznání, hodnocení a také léčit bolest

Více nedávno, celosvětová rada bolesti Světová asociace Little Animal Veterinary Association přinesla pokyny pro uznání, hodnocení a léčbu bolesti. Nadace Winn Feline nadace zdůraznila několik klíčových bodů, když se týkaly koček na svém blogu:

(1) Bolest je nemoc, kterou zažívají všichni savci, a také lze uznat a ve většině případů efektivně řešit

(2) Vyhodnocení bolesti by mělo jít spolu s každým posouzením pacienta

(3) léčit předvídatelnou bolest; Bolest spojená s chirurgickou léčbou je 100% předvídatelná

(4) Vyhodnocení bolesti je klíčem k určení stupně a trvání léčby bolesti, by však nemělo nahradit mandát k léčbě předvídatelné bolesti

(5) Perioperační bolest přesahuje 24 hodin a měla by být odpovídajícím způsobem řešena

(6) metoda preventivní řízení bolesti; Zahajte vhodnou léčbu před postupem k zabránění nástupu bolesti a pokračujte v tom, aby se zabránilo výskytu bolesti po dobu, kterou pro problém běžně navrhuje, nebo kterou pacient vyžaduje

(7) Reakce na vhodnou léčbu je zlato běžné pro určování existence a stupně bolesti

(8) Nemůžeme vždy pochopit, že náš pacient bolí, ale můžeme udělat nejlepší, abychom zajistili, že to neublíží.

Výňatek z akutní i chronické bolesti u koček, první, Winn Feline Foundation Blog

Co to znamená pro kočičí strážce?

Pokud jde o bolest u koček, budete obvykle první, kdo si všimnete, že něco není v pořádku. Protože kočky jsou tak skvělé skrývat, když se necítí dobře, může být obtížné identifikovat bolest, stejně jako je to stejně jako zástupci kočičích, aby si všimli i jemných změn, jako je podráždění nebo neklid, hledání samoty nebo další náklonnosti, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování, olizování nebo žvýkání bolestivé oblasti, nedostatek chuti k jídlu nebo neočekávané úpravy chování.

Rovněž je důležité diskutovat o správě bolesti s veterinářem vaší kočky – a také čas na diskusi o tom, když si vyberete veterinární kliniku. Klást otázky! Přesně se zeptejte, jak veterinář zachází s bolestí u koček. Je léčba bolesti poskytována pro všechny zubní i chirurgické zákroky? Pokud to není rutina, měla by to být pro vás červená vlajka. Podávání bolesti není volitelné ve vysoce kvalitních veterinárních praktikách.

Volba správy bolesti pro kočky

Volba podávání bolesti pro kočky je omezeno, protože jedinečné fyziologie kočičí a přesně toho, jak jsou léky metabolizovány, a také léčba bolesti vaší kočky může obvykle zahrnovat několik léků nebo modalitací. Kromě léků, laserová léčba, akupunktura, Reiki a holistické léky mohou být důležitými prvky komplexního léčby bolesti.

Více informací o dokumentu Council Pain Council naleznete v blogu Winn Feline Foundation.

Nadace Winn Feline zlepšuje spojení mezi kočkami a lidmi tím, že podporuje zlepšení ve zdraví a wellness s výzkumnou studií a vzděláváním.

Ingrid King

Obsah
Globální rada bolesti přináší pokyny k rozpoznání, hodnocení a také léčit bolest
Co to znamená pro kočičí strážce?
Volba správy bolesti pro kočky

Můžete také jako:
Podávání bolesti pro kočky

Podávání bolesti pro kočky bylo prostě snazší. Přichází brzy: The Assisi Loop Lounge ™

Transformace v řízení bolesti kočičích: Assisi Loop Lounge ™

«Oma’s Pride připomíná, že si to celkem kočičí drůbeží jídlo
Co očekávat, když vaše kočka očekává »

6 komentářů k správě bolesti pro kočky není volitelné

Doggy Doc říká:

26. ledna 2015 v 11:37

Reiki? Je nám líto, i když majitelé mohou zažít efekt placeba, kočky v bolesti z toho nepozná žádné výhody.

Odpověď

Ingrid říká:

26. ledna 2015 v 11:55

Bohužel byla provedena extrémně bitová výzkumná studie na Reiki, což je s největší pravděpodobností hlavně kvůli nedostatečnému financování – problém, který je bohužel pravdivý pro většinu holistických terapií. Možná nesouhlasíte s tím, že je to Enull