31 Styly a obložení péče o domácí mazlíčky

jako profesionální groomer téměř 10 let je často zmatek o různých metodách péče pro každé plemeno. Po procházení stylů péče o domácí mazlíčky budete překvapením našich vyškolených pet psích žeorů.

Přemýšleli jsme o tom, dokud jsme si konečně uvědomili, že musí existovat místo, kde bychom mohli ukázat všem klientům. Toto je řešení!

Níže je průvodce nejzákladnějšími styly, které by mohl majitel požádat. Nejprve si pojďme krátce promluvit o každém ženichovi.

Kennel Cut – Toto je standardní holení a ponechává na těle asi půl palce nebo méně vlasů. Jsou velmi módní a cenově dostupné.

Trim Teddy Bear – Toto je náš hodně požadovaného stylu. Díky tomu je váš domácí pes vypadat jako roztomilý mláďata medvída.

Pro nejlepší povrch nechte vlasy nejméně 1/2 palce dlouhé. Poté použijte nůžky k oříznutí vlasů. Zatímco medvídky vyžadují hodně péče, mohou stále vypadat skvěle a být dobrým společníkem pro vašeho psa.

Oříznutí plemene – každé plemeno má své vlastní speciální obložení a sadu pravidel. Jedná se o modifikované obložení psů, které lze nalézt níže. Jsou označeny pro majitele domácích zvířat, kteří mají denní domácí zvířata.

Plněné obložení kabátu/show oficiálně uznávaná plemena mají své vlastní speciální oříznutí, které dodržují přísné ukazování norem pro psy.

Jaké jsou základy péče o domácí zvířata?

Stejně jako lidské, je pro naše rodinné domácí mazlíčky a psy zásadní, mít zdravý životní styl. Chceme, aby si pro vašeho domácího psa udělali zábavu péče tím, že je uspokojí lahůdkou a pomalu.

Nejlepší je rozdělit proces péče po dobu několika dnů, pokud na něj váš domácí pes není zvyklý. Některá ošetření péče může být méně časté.

Chceme, abyste měli s vaším mazlíčkem úžasný zážitek.

Musíte věnovat zvláštní pozornost péči o nehty, koupání, ořezávání nehtů a kartáčování vlasů.

Jak mohu oříznout nehty mého štěně?

Chůze se svým mazlíčkem každý den a procházky musí udržovat vaše nehty zdravé a dlouhé.

Dlouhé nehty mohou být problémem pro psy, které chodí a musí být oříznuty jednou za měsíc.

Používejte nůžky na nehty pro psy s láskou a úctou. Umístěte svého domácího psa, abyste mohli vidět spodní stranu každé tlapky.

Nařízněte hřebík příliš krátký, protože může způsobit, že krevní cévy krvácí. Krevní céva lze jasně vidět u průhledných nehtů nebo bílých nehtů.

Uvidíte malou tečku v černých nehtech, která je obklopena bílou, když se přiblížíte k krevní cévě. Styptický prášek zastaví krvácení, pokud jsou nehty příliš krátké. Pokud se však cítíte nepříjemně, vyhledejte radu od profesionála. Broušení nehtů je bezpečný a efektivní způsob zkrácení nehtů.

Jak mohu čistit hlavu svého psa?

Dokonce i buldoky s krátkými vlasy mohou všichni psi těžit z toho, že si vlasy čistí. Kartáčování volných chloupků a distribuuje přírodní oleje po vlasech, aby mu dal lesklý a zdravý vzhled.

Kartáčování musí být provedeno, než půjdete do koupelny. V některých případech nemusí být nutné umýt celé tělo.

Session pro upravení vlasů může pomoci posílit pouto mezi majiteli a psy. To také umožní záviset na a týmové práci při používání mnohem těžších technik, jako je oříznutí nehtů.

Chcete se ujistit, že zážitek z kartáčování psa je příjemný a relaxační. Začněte pomalu poklepáním na psa na hrudi na hrudi, ramenou a bocích. Poté vstupte na jiné části těla.

Poté, co jsou spokojeni s řízením různých částí těla, můžete je představit kartáčkám, společenským a jiným nástrojům.

Nápady pro péči o psů pro majitele domácích zvířat

Tito psi jsou nejnáročnější a mohou být použity jako výstavní psi, v důchodu show psi nebo pro majitele, kteří chtějí, aby jejich plemeno bylo okamžitě rozpoznatelné.

Exotická tato oblast je místem, kde se mohou groomeři opravdu, velmi kreativní (kdy viděli pudl, který byl oříznut a zbarvený, aby vypadal jako zebra? Tyto styly zde nejsou pokryty, ale existují i ​​některé velmi divoké.

Styly péče o psů založené na plemeni pro psy

Bichon Frize

Křezy BICHON CHENNEL nechávají na těle asi 1/2 palce vlasů. Ponechává však určitou délku na uších, obličeji a hlavě.

Můžete si všimnout některých podobností mezi ženichy s velmi málo rozdílů.

Řez medvídka je kolem očí kratší a hlava je menší. Oříznutí show má kolem nohou určité úhly, takže se nezapomeňte podívat pozorně.

1. BICHON KENNEL CUT

2. Bichon Teddy Bear

3. Oříznutí plemene Bichon

4. Bichon Show Groom

Styly péče o peda psů v mazlíčcích

Cockapoos nemají oficiální řez plemene, protože je AKC oficiálně neuznává. Místo toho máme krátký (chovatelský) a dlouhý (medvídek). Kratší obložení obvykle označuje kratší tělo, vousy a obličej.

1. Dlouhý kachan

2. Krátký kachan

Labradoodle PET PEG GREAMING STYLES

Labradoodles nejsou uznávány jako plemeno AKC a CKC, a proto se nekvalifikují pro péči o show. Pokud však ukáže ženicha, byl by to úplné obložení kabátu.

Kennelové řezy mají asi 1/2 až 1 palec vlasů a delší knír. Vlasy medvídků jsou delší, zejména na nohou a obličeji. Plný kabát, whiCh je přesně to, co byste očekávali, je jejich dlouhý, kartáčovaný kabát.

1. Labradoodle chovatelská stanice

2. Labradoodle medvídek

3. Labradoodle plný kabát

Styly maltského mazlíčka

Normální maltský ženich vypadá takto: chovatelská stanice, která je asi o 1/2 palce kratší než tělo, s krátkými ušima a velmi pečlivě oříznutá tvář.

Maltský medvídek je dlouhý kolem 1/2 ″ (ale ne delší než 2 palce) s delší hlavou a ušima. Jejich plný kabát jsou jejich plně pěstované vlasy, které velmi pečlivě vyčistí.

1. Maltská chovatelská stanice

2. Maltský medvídek

3. Maltský plný kabát

Styly péče o pet pes shih tzu

Oříznutí Shih Tzu vypadají velmi podobně jako maltské oříznutí. Kennelové řezy mají délku asi 1/2 ″. Jejich uši jsou ponechány dlouhé a oříznuté, aby jim daly obličej „štěně“. Tvář medvídka je obvykle ponechána delší než tělo.

Oříznutí plemene se provádí dlouhodobě, ale sukně je vyřazena, aby se jejich vlasy zabránily tažením na podlahu. Oříznutí show se odehrává na podlaze i za nimi.

1. Shih Tzu Kennel Cut

2. Shih Tzu Teddy Bear

3. Shih tzu plemeno plemene

4. Shih Tzu Show Groom

Styly péče o pes s mazlíčkem

Grooming Schnauzers je hlavně o ohromujícím kníru a krásném obočí očí. Pokud klient nepožádá, často zůstanou na pokoji.

Kennelové řezy (jako obvykle) naznačují, že tvář je ponechána déle, ale tělo je řezáno na minimálně 1/2 ″. Oříznutí plemene nechává nohy a sukni déle.

Ruční stripování výstavních kmenů zahrnuje odstranění vrstev vlasů v nákupu za účelem zachování hrubého vnějšího kabátu. Per mazlíčci mají nakrájenou na vlasy. Ukazovat ženichové musí mít dlouhé oční obočí a vousy.

1. Kennel Cut Schnauzer

2. Oříznutí plemene Shnauzer

3. Shnauzer Full Coat (Show Groom)

Styly péče o pet pes

Standardní styl péče o pudlíky je nechat uši a nohy déle. V horní části hlavy je ponechán „horní uzel“. Medvídek má mnohem větší délku, zatímco pes v obložení chovatelské stanice je kratší.

Úplný kabát, neboli „oříznutí jehněčího“, se ukáže štěňatům do jednoho roku věku. Pak se groomer přejde na řez kontinentálních. Doporučujeme sadu kartáčů a nůžky na péči o všechny aspekty péče o pudly.

Naučte se mnohem více o stylech pudlů. Odborný groomer popisuje řezy pudlů

1. Kennel pro pudly hračky

2. Hračka Pudle Teddy Bear

3. Oříznutí plemene hraček (kontinentální)

4. PUDLE PACE PLUKOVÝ KART (LAMB TRIM).

West Highland White Terrier PET PEG PEGOOM STYLES

1. Westie chovatelská stanice

2. Westie chovatelská stanice

3. Oříznutí plemene Westie (velmi krátké)

4. Westie plný kabát

Yorkshire Terrier Pet Dog Grooming Styles

Existují dva typy kabátů Yorkie: hedvábné a drát. Typ kabátu, který mají, zjistí, jaké obložení můžete získat. Kudrnatý kabát nemůže získat obrys nebo ukázat ženicha, protože potřebují rovné vlasy.

1. Yorkie chovatelská stanice

2. Yorkie Teddy Bear

3. Trim Breed Breed (obrys)

4. Yorkie Show Groom

Jak často musím psa vykoupat?

Po kartáčování mohou psi vyžadovat koupel. Psi se často musí vykoupat, aby se zbavili nepříjemných pachů nebo nečistot.

Pokud si váš pes má časté kartáčování vlasů, musí se vyřizovat koupel jednou měsíčně. Můžete se zeptat svého veterináře, zda by pes pes měl prospěch z delší rutiny koupání.

Jak umýt svého psa?

Ujistěte se, že máte ideální produkty a vybavení pro koupání vašeho psa. Použijte hypoalergenní šampon, který je vyroben speciálně pro psy. Nikdy nepoužívejte šampon vytvořený pro lidi!

Chcete -li se ujistit, že neexistují žádné reakce ani podráždění, nejprve vyzkoušejte produkt na malé oblasti. Pokud má váš domácí pes speciální podmínky kůže, musíte vyhledat odbornou pomoc. Vlasy mohou vyschnout, pokud jsou příliš omyté.

Musíte si také vybrat ideální prostředí pro mytí psa. Větší psi mohou být lépe omytí venku hadicí, zatímco menší psi mohou být omyté ve vanách.

K vyčištění uší psí použijte flexibilní sprejovou nástavce, kbelík a naběračku. Voda bude stékat po odtoku stejně jako normální sprcha. Poté můžete svého domácího psa připravit zakrytím jeho ušních kanálů bavlněnými kuličkami. Tím se zabrání jakékoli infekci tím, že se voda dostane dovnitř.

Začněte na zadní straně svého domácího psa a vstupte směrem k hlavě. Chcete -li opláchnout šampon, můžete použít solný roztok. Opláchněte dobře a znovu opláchněte.

Zbývající šampon mohou vyplynout lupy a podráždění. Nechte je uschnout absorpčním ručníkem.

Použijte vysoušeč vlasů, který je chladný a udržuje vlasy daleko od pokožky, pokud musíte. Chcete -li se vyhnout hromadění mýdla na očích a uších, použijte vlhký hadřík k čištění obličeje.

Buď trpělivý! Musíte ukázat svému domácímu psovi, aby byl pohodlným řízením jiných zvířat. Chvála a odměňování dobrého chování.

To umožní vašemu domácímu pes spojovat koupání v pozitivních myšlenkách s úžasným zážitkem.

Tady je tip …

Můžete si vzít svého domácího psa na procházku, než ho vezmete do vany. To pomůže vašemu domácímu psovi spálit nějaké kalorie a udržet ho klidnější ve vaně.

Jak mohu čistit zuby svého psa?

Od mladých ve věku tří let je psi mnohem větší pravděpodobnost, že se vyvinou periodontální onemocnění nebo jiné dentální PROBLASTI. Onemocnění dásní může způsobit abscesy, srdeční onemocnění a dokonce i ztrátu zubů.

Pro zastavení růstu bakterií je rozhodující péče o zuby. Žvýkání pomáhá udržovat zdravé dásně a zuby.

Pomalu začněte tím, že nechají domácího psa olíznout zubní pastu. Začněte prsty a propracovejte se na zubní kartáček pro psy.

Pokud je váš pes podrážděn technikou podrážděný, můžete také použít zubní spreje nebo ubrousky.

Co musím udělat, abych se staral o uši svého psa?

Aby se zabránilo nepohodlí a infekcím, je třeba se postarat o uši, oči a tlapy.

Použijte bavlněnou kouli k čištění uší lískovým líškem nebo čističem uší. Pokud bavlněné kuličky zhnědnou, je možné, že máte infekci. Musíte hledat radu od lékaře.

Nejlepší je nechat svého domácího psa jít, pokud nemají problém uší.

Co musím udělat, abych se staral o oči svého psa?

Oči vašeho domácího psa se musí podívat alespoň jednou týdně. Oči psa musí být doplňkové z jakéhokoli zčervenání nebo zákalu. To by mohlo znamenat oční infekci.

Aby se zabránilo podráždění, musí být chloupky kolem vašich očí oříznuty nůžkami tupého nosu.

Co musím udělat, abych se staral o tlapky svého psa?

Musíte si také být vědomi oblasti mezi podložkami tlapky vašeho psa. Z každodenního cvičení a chůze mohou tlapy přicházet do styku s pesticidy a solí, což způsobuje, že se vlasy stanou matnými nebo nesvůj hrudčí.

Pokud jste pohodlní, můžete si oříznout vlasy. Spousta groomerů a veterinářů bude ráda pomoci.

Jak nakrájím vlasy svého psa?

Oči, uši a brada jsou všechny běžné prostory, které psi budou možná potřebovat, aby si vlasy pravidelně upravovaly.

Čepele a energická zvířata mohou přinést děsivou kombinaci. Pokud nebudete pohodlně oříznout svého psa, vyhledejte radu od profesionála.

Při ořezávání psa buďte opatrní. Můžete zranit nebo přezdívat psa.

Chcete -li zabránit čepelům, aby se dotkli pokožky, použijte hřeben připevnění. Musíte zkontrolovat teplotu lopatek pomocí vnitřního předloktí.

Důležité oblasti, které si můžete užít, jsou oči. Je to proto, že vlasy mohou dráždit vidění psů a způsobit podráždění.

Chcete -li zabránit tomu, aby se jídlo zachytilo do vlasů, ořízněte vlasy kolem čelisti a brady. Musíte oříznout jakékoli vlasy, které jsou náchylné k rohoži nebo zamotání, stejně jako jakékoli jiné oblasti, které by mohly zachytit nečistoty a/nebo zbytky.

Tím se uzavírá základy a vy a váš pes se nyní jste připraveni předvést své nejlepší!

Ve svých groomerech najdete vše, co potřebujete, včetně šamponů a kondicionérů, jakož i ořezávačů a ořízků na nehty.

Pokud ukážete, že vašemu domácímu psovi a péči ukážete svého mazlíčka a péče, budete mít nejlepšího domácího psa ve městě.