Jak se vyrovnat a opravit mazlení agrese u koček

Jednou z nejčastěji kladených otázek, které od rodičů koček, je „Proč mě moje kočka kousne, když ji mazlíš?“ Zdá se, že kočka je naprosto šťastná, že je mazlá, když najednou bije hlavu kolem a kousne ruku, která ji mazlí. Z pohledu kočky se samozřejmě nic z žádného důvodu neděje. Jako lidé, je na nás, abychom pochopili, proč dochází k agresi pro mazlení a co můžeme udělat, abychom jí zabránili a napravili.

Co způsobuje mazlení agresi?

Agrese mazlení může mít řadu příčin. Agrese mazlení může být někdy indikátorem, že kočka je v bolesti. Některé kočky mohly být špatně socializovány, když byly koťata. Jednotlivé koťata, která nevyrostla s kamarády od vrhů, často vykazují agresi pro mazlení. Koukání během hry je mezi koťata normální a koťata se učí od sebe navzájem nebo od jejich mámy, kdy se zastavit. Koťata, která neměla moc interakce s lidmi, mohou také reagovat s agresí na mazlení. Některé kočky mají jednoduše nižší energetický práh k dotyku než jiné. Mohou si užívat mazlení, ale pouze na krátkou dobu, nebo pouze na určitých místech. Kousání je jejich způsob, jak říci, že měli dost.

Jak zabránit agresivitu mazlení

Největším viníkem při způsobující agresi pro mazlení je umožnit vaší kočce hrát si rukama. To, co může být roztomilé v malém kotě, není u velké dospělé kočky tak roztomilé. Jakmile Cats spojí vaše ruce s tím, že jste hračkou, bude obtížnější opravit chování.

Jak opravit agresi pro mazlení

Vezměte svou kočku k veterináři

Vyloučením jakýchkoli fyzických problémů pro agresi vaší kočky by mělo být vždy prvním krokem. Vaše kočka může mít bolest z artritidy, zranění, o které si nevíte, nebo zubní bolest.

Znát varovné signály

I když se může zdát, že vaše kočka útočí z modré, vždy existují ukazatele, že se připravuje na kousnutí nebo poškrábání. Naučte se číst řeč těla vaší kočky. Značky vyprávění zahrnují

zastavení spáchání

škubání kůže po zádech

Změna polohy nebo ztuhnutí

Swumping nebo bušící ocas

Uši se vracejí zpět k hlavě (uši letadla)

Hlava se otočí směrem k vaší ruce

vrčení

rozšířené zornice

Přestaňte mazlit kočku na první z těchto varovných signálů. Pokud máte kočku, která má tendenci být agresivní, musíte si být vědomi a sledovat tyto znaky za všech okolností. Jakmile znáte znamení, budete také moci posoudit, jak dlouho můžete kočku pohladit, než začne tyto znaky vystavovat. Vždy se zastavte těsně před prvními známkami (ale i nadále sledujte značky.)

Naučte se, na které části jeho těla se vaše kočka ráda pohladí a které části jsou mimo limity

Nedávná studie ukázala některé překvapivé výsledky toho, kde na jejich tělech jsou kočky rádi a které oblasti jsou mimo limity. To je samozřejmě také velmi individuální volba. Dozvíte se, kde se vaše kočka ráda pohladí, a při mazlení ji drží tyto oblasti.

Použijte protikonkurenční kondicionování

Možná budete moci opravit chování vaší kočky tím, že ji odměňujete za to, že nekousala. Abyste to mohli správně udělat, musíte ji přestat mazlit dlouho, než vám obvykle ukáže varovné signály. Po každém tahu ji odměňte léčbou a několikrát opakujte, pak ji přestaňte mazlit. Včas může vaše kočka těšit z delších intervalů, že se pohladí.

Některé kočky se neradi mazlí nebo mazlí

Přijměte, že některé kočky prostě nechtějí být po dlouhou dobu mazlí nebo mazlení. Snažit se udělat z vaší kočky někoho, kdo není, poškodí pouto mezi vámi dva.

Nikdy potrestajte svou kočku

Je samozřejmé, že byste nikdy neměli křičet na svou kočku, nebo ji zasáhnout nebo pronásledovat. Trestání jen někdy dosáhne jedné věci: vaše kočka se jí bude bát a učiní ji agresivnější. Zničí také vaše pouto s vaší kočkou.

Když jsem ji poprvé adoptoval, Allegra se mazlil a hrál agresivní, a trvalo několik měsíců práce s ní na nápravě chování. Moje vysoce citlivá dívka má stále nízký práh za to, že se pohladila, ale naučil jsem se číst její signály a zastavit se dlouho, než by se mohla chtít porazit po mé ruce.

Ingrid King

Obsah
Co způsobuje mazlení agresi?
Jak zabránit agresivitu mazlení
Jak opravit agresi pro mazlení

Mohlo by se Vám také líbit:
Agrese mazlení v kočkách: kousání ruky, kterou milují

Jak zabránit a opravit agresi pro hraní koček

Hrajte agresi v kočkách: kousání ruky, která škádlí

«Mews and Nips: Camping Tortie miluje hledání dobrodružství
Webinář zdarma: Jak najít veterinář přátelský k kočkám »

33 komentářů k tomu, jak se vyrovnat a opravit agresi pro mazlení u koček

Amanda říká:

22. srpna 2020 ve 12:51

Mám záchrannou kočku, kterou jsem přijal před rokem a půl. Je jí 6 let, kdy po většinu času agresivně měla agresi. V poslední době jsem si všiml, že bude super láskyplná a poté zaútočí. Nevyvidí žádný z nápisů. Během útoku se dokonce vrhá. Všimnu si pohled do jejího oka těsně předtím, než se to stanenullnull