Jak to funguje? Všechno o červch!

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore5

Ohai! To jsem já, Harley. Vsadím se, že můžete říct, že se podíváte na můj velký noggin, že jsem velmi chytrá kočka. Pokud myslím, že dostatečně tvrdě, dokážu přijít prakticky cokoli – ani nemusím studovat ani provádět výzkum na internetu. Dnes jsem přemýšlel a přemýšlel o něčem důležitém: červy! Možná si pomyslíte: „Jak se kočky a psi stejně dostávají červy?“ Hádejte co? Přišel jsem na to!

Daisy souhlasila s tím, že bude mým asistentem, aby pomohla prokázat. Začneme s jednou z nejběžnějších červských koček a psů: tasemnice. Přišel jsem na to, že dostanete tasemnici tím, že se vypořádáte s páskou! To znamená, že je velmi důležité, aby psi a kočky zůstaly daleko od pásky. Pokud se páska dotkne vaší kožešiny, umyjte ji!

Dalším běžným problémem je červ, i když rostev je houba, ne skutečný červ. Je nezbytné, aby se kočky a psy vyhýbaly jednání s prsteny. To vás udrží naprosto bez kruhových červů! Tenhle pro mě bylo matoucí, protože když jsem byl kotě žijícího v útulku, měl jsem špatný případ Ringworm a nepamatuji si, že jsem se nikdy nepamatoval s žádnými prsteny. Jsem prakticky jistý, že dámy, které nosí prsteny, mě měly dát, když mi pohladily hlavu.

Hookworm je ještě mnohem nebezpečnější! Kočky a psi by se nikdy neměly dotknout háku, protože mohou být ostré. Nemluvě o riziku získávání hookworms!

Nakonec existují obávané whipworms. Tenhle pro mě bylo snadné přijít na to: Jen zůstaňte daleko od bičů, abyste se vyhnuli bičovým červům!

Návrh profesora Daisy pro kočky: Harley není tak chytrý, jak si myslí, protože takhle není to, jak se nic z nich přenáší! Tasemnice se přenáší, když kočka nebo psí spolkne blechu, která je infikována tasemnicemi. Jiné střevní parazity jsou přenášeny požitím vajec z kontaminovaných půd nebo olizováním výkalů infikovaného zvířete, takže to nedělejte!

Plísňová infekce je ve skutečnosti přenášena kontaktem s jiným zvířetem infikovaným červským prstencem nebo kontaktem s objekty (jako je podestýlka), kterého se infikované zvíře dotklo. Zde je odkaz na mnohem více informací o červů, pokud se chcete dozvědět více!

Červi