Listná lesní zvířata i mírná lesní zvířata

listnatá lesní zvířata patří mezi extrémně osídlené biomy na celém světě. Pokrývá Evropu i Japonsko, také najdete v jižních oblastech USA, Kanady i v Číně.

Listnaté lesy se vyznačují hojným deštěm, hojnou půdou a obrovskou teplotou se mezi letem i v zimě liší. Tyto podmínky umožňují listnaté lesy motivovat širokou škálu živočišných i rostlinných životů.

Listnaté stromy

Listnatý lesní biom má svůj název z nejviditelnějšího typu vegetace, listnatého keře. Listnaté stromy, jako javory, duby, stejně jako buky, zbavují listy po celou zimní i podzim a také je znovu opěrají jaro.

Tyto stromy mění lesy karmínové, žluté i oranžové na podzim, když se listy připravují na kolaps. Stromy nabízejí domov pro různé rostliny z listnatých lesů. Horolezecké vinné révy, jako je jedovatý břečťan, používají kmeny stromů jako pomoc, jakož i lišejníky a mechy rostou na kůře stromů.

Keře i květy

Pod stromy jsou v listnatých lesích rozděleny do mnoha vrstev expanze. Extrémně první je, že stromový povrch, kde rostou keře i stromy jako azaleas, holly a rododendron. Keře jsou často také listnaté a také sníží své listy po celou zimu.

Pod vrstvou stromu zřizuje bylinkový povrch, kde se květů jako Bluebells, Trillium a Dutchmanovy kalhoty rostou normálně na začátku jara, dokonce až do doby, kdy stromy mají své listy. Kolem podlahové vrstvy tohoto lesa se na dlouhou délku rostou lišejníky, houby i mechy, přičemž ve vlhké půdě se vezme výživu.

Savci i ptáci

Mezi extrémně málo velkých predátorů v listnatých lesích patří dřevěné vlci, medvědi, horské lvy a bobcats.

Jeleni i losy jsou největší možná savci v listnatých lesích, přesto menší býložravci, jako jsou veverky, chipmunks i králíci, mohou být také časté, kromě všemocných mývalových, skunků a vačic.

Dutiny i větve stromů nabízejí stanoviště pro všechny druhy ptáků, které poté živí semena stromů. Jays, Woodpeckers i Robins jsou běžní z biomu. Vzhledem k chladným zimám biomu migrují velké množství typů ptáků na jih do celého roku.

Plazi, obojživelníci i rostliny

Relativně teplé teploty a vlhké klima listnatých lesů z něj činí vynikající stanoviště pro všechny plaz a obojživelníky, které nemohou pobývat v chladnějších biomech.

Na lesní zemi sídlí ropuchy, dřevěné žáby i mloci, velké množství maskovaných, aby napodobovaly mrtvé a rozkládaly listy, které oblékají podlahu.

Nalezeny se nacházejí plazi jako želvy a krysy. V listnatých lesích je také velká řada hmyzu; Listy keře nabízejí jídlo pro housenky můrů i motýlů, stejně jako jejich dřevo domov pro termity i tesařské včely.

Katydids a pěší tyčinky se integrují se všemi listy, stejně jako cikády tráví delší období vlastního života a živí kořeny plodin.

Mírné listnaté lesy

Mírné listnaté lesy mohou být objeveny ve východní oblasti USA i v Kanadě, většině Evropy, jakož i částí Číny i Japonska.

Mírné listnaté lesy je biom, který se vždy mění. Jsou to čtyři jedinečná roční období: jaro, zima, léto i podzim. Winters jsou chladné a léta jsou horká. Mírné listnaté lesy se dostanou mezi 30 a 60 palců srážek ročně.

Srážky uvnitř tohoto biomu se vyskytují po celý rok. Protože půda je neuvěřitelně hojná a dřevo jsou vynikající pro stavbu, má tento biome řadu nejvýznamnějších populačních center na světě uvnitř.

Změny

Listy listnaté barvy modifikace stromů a snížení na podzim a také návrat na jaro. Široké ploché listy listnatých stromů se rychle zbavují vody.

V zimní sezóně, kdy je Země zamrzlá, je pro ně obtížné vzít vodu, kterou zbavují listoví! Listnaté stromy zůstávají v zimní sezóně spící a na jaře opět kvetou!

Život rostlin

Mírné listnaté lesy mají úžasný sortiment druhů rostlin. Četné mají tři stupně plodin. Na lesní zemi jsou nabízeny lišejníky, mech, kapradiny, květy a další menší rostliny.

Křehy se naplňují ve středu i stromy z tvrdého dřeva, jako jsou ořech, ořech, ořech, magnólie, nádherná guma i buk, další stupeň.

Jehličnany, jako je teaky, jedle a rovněž stromy, mohou být také viděny smíchané se všemi stromy z tvrdého dřeva v tomto biomu. Na akci se taiga i mírná listnatá lesa vznášejí.

Život zvířat

Je tu velmi velká rozmanitost životaHin tento biom. Typické jsou hmyz, pavouci, slimáci, žáby, želvy i mloky. V Severní Americe jsou v tomto biome objeveni ptáci jako širokosrsté jestřábné jestřáby, kardinálové, zasněžené sovy a také pro pileatované datel.

Savci v severoamerických mírných listnatých lesích integrují jeleny bílé ocasy, mývalové, svačiny, dikobrazů a červené lišky.

Rostliny, které online v mírném listnatém lese musí být schopny se hodit k řazení. Někteří zvířátka uvnitř tohoto biomu migrují nebo hibernace v zimě.