Rocky Mountain našla horečku u zvířat

AddThis Sharing Buttonsshare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore2

Rocky Mountain Find Fever je onemocnění přenášená klíšťaty, která byla v posledních letech pozorována při zvyšování počtu, protože veterináři dělají mnohem více a mnohem více testování na onemocnění přenášených klíšťaty. Může být zapojeno několik druhů klíšťat, ale americký psí klíšťata je nejběžnějším inkriminovaným. V závislosti na imunitním stavu psa si některá zvířata vyvinou akutní známky horečky skalnaté hory, zatímco jiná se mohou vyvinout mnohem chroničtější formy tohoto stavu. Zánět krevních cév sekundární k infekci je považován za příčinu mnoha lékařských příznaků u infikovaných psů.

Lékařské příznaky horečky skalnaté hory jsou poměrně variabilní, ale mohou zahrnovat letargii, ztrátu chuti k jídlu, kulhání a tuhost, oteklé klouby, krvácení z úst, konečník nebo močový trakt, jakož i modřiny na kůži. Lze také vidět pneumonii a srdeční arytmie. Mnohokrát se mohou objevit neurologické problémy.

Diagnóza skalnaté hory zjistila, že horečka je nejlépe provedena rozpoznáním lékařských příznaků, ve spojení s testováním krevní protilátky za účelem podání nedávné expozice a infekce. Nedávno jsou nyní k dispozici novější krevní testy PCR pro řadu onemocnění přenášených klíšťaty. Léčba skalnaté hory, která byla zjištěna horečka, obvykle zahrnuje jeden měsíc terapie s antibiotickou doxycyklinem. Ve vzácných případech mohou zvířata potřebovat kortizon, aby pomohla snížit imunitní odpověď.

Prognóza plného zotavení je vynikající, ale občas se zvířata mohou vyskytnout o měsíce nebo roky později. Vzhledem k potenciálu lidské infekce s horečkou s Rocky Mountain je velmi důležité implementovat dobrý program prevence klíšťat s produkty, jako je K9 Advantix II nebo Frontline Plus.