Co jsou Whipworms?

AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore4

Whipworms jsou otravné parazity, které mohou způsobit různé stupně průjmu často obsahující sliznici a/nebo krev. Tito červi obvykle sídlí v tlustém střevě psů, a zatímco někteří psi nemohou mít žádné klinické příznaky, nejvíce frustrujícím aspektem infekcí biče je, že diagnóza je obvykle obtížná, protože mají životní cyklus, který ztěžuje detekci vajec ve výkalech.

Ve skutečnosti mnoho veterinárních lékařů bude léčit psy pro předpokládanou diagnózu whipworms, pokud existuje historie mukoidního a/nebo krvavého průjmu a nebyly nalezeny žádné jiné příčiny. Dalším frustrujícím aspektem infekce biče je to, jak jsou odolní k vyloučení v domácím prostředí psa. Často je nutné používat zředěné přípravky bělidla na dvoře, aby se pokusila omezit na vejce biče v životním prostředí. Léčba Whipworms obvykle sestává z odčervovacího léku známého jako Panacur C po dobu 3 dnů.

Naštěstí měsíční preventivní léky na srdeční červy, jako je Sentinel, nejen zabraňuje srdečným červům, ale také ovládá a zabraňuje bičkám. Proto vždy používám Sentinel jako své preventivní léky na preventivní červy, kdykoli jsou u psů diagnostikovány bičování.