Věci, které je třeba zvážit při nákupu domácího mazlíčka

AddThis Sharing ButtonsShare na FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na PinterestPinterestPintestshare to moreaddthismore1

První věc, kterou je třeba zvážit při nákupu domácího mazlíčka, je místo, kde si člověk koupí nebo přijme svého zvířecího společníka. Zatímco člověk může utratit tisíce dolarů v místních obchodech pro domácí zvířata nebo od chovatelů, vřele doporučuji přijmout jedno z četných zvířat bez domova dostupných z útulků, záchranných skupin pro plemeno nebo humánní společnosti. Kdykoli jeden nakupuje nebo adoptuje zvíře, vždy je pro mě užitečné pro potenciální budoucí strážce zvířat trávit čas sám se svými budoucími kočičími nebo psími společníky. Strážce často v krátké době bude v krátké době vědět, zda je „chemie“ nejlepší mezi zvířetem a lidským.

Pokud si koupíte pes čistého plemene, může být užitečné vidět rodiče a/nebo sourozence a také se zeptat na jakékoli genetické nebo vývojové problémy, které se objevují v chovných liniích. Ať už je přijata nebo zakoupena, četná zvířata přijde s nějakou zárukou proti rozvoji genetických nebo vývojových onemocnění v prvním roce nebo dvou nákupech. Řada těchto zákonů, které chrání spotřebitele, se bude lišit podle státu a umístění. Váš prospektivní společník zvířat by měl být jasně očima s lesklým kabátem zcela bez filmu s masem nebo mastným filmem. Pokud se zamilujete do štěňat nebo kotě s syndromem typu typu kašla s horním dýchacími nebo chovatelským kašlem, je nejlepší počkat, až bude stav zcela vyřešen léky, než si vezmete roztomilé štěně nebo kočičku.

Mnoho zvířat na adopci nebo prodej bude obvykle již očkováno, odvíjeno a/nebo spayed/vykastrováno. Ale pokud ne, můžete se zeptat na levné programy spay/kastrovat a očkování ve vaší oblasti. Mnoho států obvykle nabídne spotřebitelům několik týdnů po adopci nebo nákupu, kde se při nákupu doporučuje veterinární zkouška, aby se vyzvedly jakékoli potenciální genetické onemocnění kolena, boků a pro odhalení jakýchkoli možných budoucích problémů, jako je nález srdce Murmur, kýly nebo jiné vrozené abnormality, jakož i infekční onemocnění, jako je kašel chodil, parazity nebo roztoči uší.

Pokud jsou tyto abnormality detekovány, pak mnoho států často chrání spotřebitele, pokud jde o pokrytí nákladů na léčbu až do ceny zaplacené za domácího mazlíčka, a také možnost vrátit domácího mazlíčka v případě potřeby. Tím, že věnují pozornost některým z těchto otázek, a také probíhajícím veterinárním zkouškou během několika týdnů od přijetí nebo zakoupení domácího mazlíčka, mohou zvíře strážci zvýšit možnost mít společníky, kteří budou žít dlouhý a zdravý život.

Přijetí domácích zvířat